Home آرشیو اخبار شهرداری بايد در حوزه فرهنگ به صورت جدی تر وارد شود
شهرداری بايد در حوزه فرهنگ به صورت جدی تر وارد شود پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
دوشنبه ، 14 آبان 1397 ، 08:55

كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر سیرجان  با حضور  مدیران  و کارشناسان فرهنگی برگزار گردید

 

در این جلسه که دوشنبه 14 آبان ماه در محل سالن کنفرانس شورای شهر برگزار گردید پيرامون تداوم و تقويت برنامه هاي فرهنگي و هویت بخشی به تاریخ شهر با حضور اعضاء کمیسیون فرهنگی شورا . رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی . رئیس مرکز سیرجان شناسی – نماینده سپاه مقاومت – تعدادی از کارشناسان و علاقه مندان به حوزه فرهنگ و خانم ها شجاع پور و ایلخانی از نوادگان مرحوم حسین خان بچاقچی حضور داشتند  بحث و تبادل نظر شد .

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر سیرجان ابوذر زینلی رياست كميسيون فرهنگي شورا در آغاز این  جلسه با بیان اینکه  شهرداری بايد در حوزه فرهنگ به صورت جدی تر وارد شود هم انديشي و همفکری را لازمه برنامه ریزی و پیشرفت  در امور فرهنگی دانست  و اظهارداشت: نظر به اهميت برنامه هاي فرهنگي در موضوعات مختلف كميسيون فرهنگي شورا  توجه به مسائل فرهنگی اجتماعی  و آداب و رسوم شهروندان را در دستور کار خود قرار داده  و حضور  دست اندرکاران برنامه های فرهنگی ؛نخبگان، جوانان، روحانيان، بسيج و هيأت های مذهبی . ورزشکاران  و پيشكسوتان براي پيشبرد  ا مور در حوزه هاي مختلف فرهنگ شهروندي لازم و ضروری است.

رياست كميسيون فرهنگي با تأكيد بر اينكه رايزني و تعامل با دستگاههاي فرهنگي ادامه خواهد داشت تا با تشكيل جلسات تعاملی و  تخصصي بر افزايش و رونق برنامه هاي فرهنگي بیا افزایم .

مجید پور محسنی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  در اين جلسه با اشاره به اهميت بالاي برنامه هاي فرهنگي در جامعه و توجهي كه مردم به اين حوزه نشان مي دهند، ادامه داد: اگر روند  مشارکتی و تعامل اجراي برنامه هاي فرهنگي در شهر بدرستی پیش رود  وبر اساس   سبك زندگي اسلامي و ايراني و ارتقاء فرهنگ شهروندي در دستور كار قرار بگيرد ، موفقیت مستمر و هدفمند حاصل خواهد شد

وي بر انجام برنامه هاي مهم فرهنگي، ورزشي و خدماتي مشترک تمامی نهادها  تأكيد کرد و خواستار روز افزون  این روند  شورای شهر با هدف دستیابی  به اهداف و چشم اندازهای فرهنگی  شد .

ابوذر خواجویی رئیس مرکز سیرجان شناسی  در اين جلسه با اشاره موضوع همفکری و هم اندیشی با بهره مندي از نظر کارشناسان  مربوطه  مي توان قدمهاي بلندتري برداشت.

وي با اشاره به نام گذاری معابر سیرجان  اظهارکرد: در اين موضوع ، در کنار ، توجه به حوزه  میراث شهروندی وفرهنگي يکي از مهمترين کارهاي که بایستی  با توجه بيشتري در برنامه هاي  شورا و شهرداري قرار بگیرد توجه به ظرفيتهاي تاريخي شهر سیرجان و مشاهیر و بزرگان  در  اجراي برنامه هاي مهمي که در سطح شهر  ، همچون جشنواره ها و همایش ها ،  نام گذاری ها .مراسمات و تشریفات و برنامه هاي  متنوع شهري برگزار میگردد .

وي در پايان با اعلام اينکه با در دستور کار قرار دادن  نام گذاری یکی از معابر عمومی  یا بوستان ها ی سطح شهر با توجه به رشادت ها ی حسین خان بچاقچی از دلیرمردان سیرجان مقر شد پیگیری لازم از طریق کمیسیون فرهنگی شورای شهر – اداره ارشاد اسلامی و مرکز سیرجان شناسی پیگیری گردد .

گفتني است، در ادامه جلسه مديران سازمان فرهنگي و مدعوین پيشنهادات خود از برنامه هاي فرهنگی و اجتماعی را ، ارائه دادند.

آخرين ويرايش : چهارشنبه ، 23 آبان 1397 ، 07:54
 

سایت های مهم